RADYO DİNLE
Get the Flash Player to see this player.
Üye girişi yaparak sizde resim, video ve şiir paylaşabilirsiniz.
Magazin
Haberler

GÜL SUYUNUN CİLDE FAYDALARI…

 

GÜL SUYUNUN CİLDE FAYDALARI…

Güzel, taze ve capcanlı bir cilt istiyorsanız, ciltteki kırışıklıklar için doğal çözümler arıyorsanız, ya da cilt lekelerinden şikayetçi iseniz gülsuyu tam size göre. Cildinize taelik ve canlılık kazandırdığı gibi, ciltteki lekerin yok edilmesi ve kırışıklıkların azaltılmasında da oldukça faydalı.

CİLT LEKELERİ İÇİN GÜL SUYU …

Her gün yüzü gül suyu ile temizlemek, ciltteki lekelerin zamanla kaybolmasını sağlar. Ayrıca kayısı yağı ve gül yağı karıştırılıp cilde uygulandığında, gün boyu bakterilerin zararlı etkilerinden korur.

CİLT KIRIŞIKLIK LARI İÇİN GÜL SUYU

GEREKLİ MALZEMELER :
– 2 yemek kaşığı kil,
– 1 çay kaşığı gül yağı
– 1 çay kaşığı kayısı yağı,
– 1 çay kayığı avokado yağı,
– 1 çay kaşığı buğday yağı,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ

Kilin içine diğer malzemleri katarak çamur haline gelene kadar karıştırın. Elde eetiğiniz maskeyi, göz ve dudak çevresi hariç, tüm yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletip yıkayın. Daha sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN GÜL SUYU

Göz altlarını gül suyu ile temizlemek, göz altında oluşmuş yağ bezeleri, yorgunluk ve morlukların giderilmesine yardımcı olur.

TONİK YERİNE GÜL SUYU

Gül suyu en masum kozmetik ürünüdür. Yüzyıllardan beri kullanılan bu yöntem günümüzde halen kullanılıyor. Aynı zamanda bir çok kozmetik ürününe de ilham olduğu bir gerçek. Gül suyunun cildi temizleyebilen en iyi tonik olduğu konusunda birçok uzman hem fikir. Hoş kokusu, naif ipeksi yapısı cilde tüm özelliklerini veriyor. Doğal gül yapraklarından elde edilen su, cildi derinlemesine temizlerken bir yandan da tazelik hissi veriyor.

ÖNEMLİ UYARI: Saf gül suyu kullanmak bazı hassas ciltlerde tahrişlere neden olabilir….

Comments are closed.

Sitemizde şuan:
Gazeteler
manşetler
Günlük Burç
Günlük Burç
Piyasalar
Hava Durumu
BURSA

BURSA
Şiir Bahçesi
Sayaç


radyo